ATLAS OTELİ

ATLAS OTELİ


    İzmir’i kalbinde hissetmek ve yaşamak için; yenilenmiş mimari tasarımıyla, keyifli ve ferah odalarımızda, konaklama ayrıcalığını yaşayın. Atlas Otelde konaklayarak İzmir’e hiç bu kadar yakın olmadığınızı fark edeceksiniz.  Otelimizin adeta ulaşım gerdanlığı olan ve hemen yanı başındaki ki Gazi bulvarı tramvay istasyonu, Çankaya metro istasyonu ve otobüs durakları ile İzmir’in her yerine sadece bir adım uzaklıkta olacaksınız.

    İzmir’in en eski ve en büyük açık pazarı olan tarihi Kemeraltı pazarına ve şehrin en güzel gün batımının yaşandığı kordon boyu sahiline, yürüme mesafesi yakınlığında olması da ayrı bir özelliğidir.

    İzmir’in ilk banyolu ve kaloriferli oteli olma özelliğine sahip, mimari yapısı ve üç bulvarın kesiştiği bir konumda, her gün on binlerce insanın önünden geçtiği Atlas Otelinin temelleri, 1956 yılında atılmıştır.

     Dönemin, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İNÖNÜ ve 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar gibi büyük devlet adamlarının yanı sıra yakın günümüzün Başbakanını, Dışişleri bakanını, siyaset, sanatçı ve birçok ünlü ve tanınmış kişilerin kaldığı bir oteldir.

    Ayrıca yapı, 22-03-2000 yılında 8401 sayılı karar ile İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından 2. Grup Korunması Gerekli Taşınmaz Kültür Varlığı olarak tescillenmiştir. İç mimari yapısındaki yüksek tavan girişi ve içinde bulundurduğu tarihi sanat eserleriyle emsallerinden ayıran en önemli özelliğidir.

    45 standart, 4 aile odası ve 1 cumhuriyet süiti ile toplam 50 odanın yanı sıra 30 kişilik kapsamlı toplantı salonu, 40 kişilik restoranı ve 15 kişilik kafe salonu ile misafirlerine hizmet vermektedir.